Teflon çubuklarımız sanayi plastikleri içinde sıcaklık aralığı en geniş olan malzemedir. Ayrıca kimyasal maddelere ve neme dayanıklıdır.

Katı malzemeler içinde en düşük statik ve dinamik sürtünme katsayısına sahiptir. Üstün elektriksel izolasyon özelliği, yapışmazlık ve yanmama özelliklerinden dolayı birçok alanda tercih edilmektedir. En kötü özelliği mekanik açıdan zayıf olmasıdır. Bundan dolayı içine cam elyafı ya da bronz gibi dolgu malzemeleri ilave ederek mekanik özelliği arttırmaya çalışıyoruz. Grafitli olan teflon çubuklarımız sıcaklığın yüksek olduğu ve yağlama olanaklarının yetersiz olduğu yerlerde iyi performans gösterir.

Teflon Çubuğun Özellikleri

Teflon çubuklarımızın yapışmazlık özelliği, sıcaklık ve basınç gibi etkilerden etkilenmemektedir. Üstün elektriksel izolasyonözelliği vardır. Hiçbir hava koşullarından etkilenmez. Suya ve rutubete dayanıklıdır. Yüksek dielektriksel dayanıma sahiptir. Düşük elektriksel kayıp faktörüne ve yüksek ark direncine sahiptir.

Teflon Çubuğun Kullanım Alanları

Teflon çubuk, her türlü kablo izolasyonları ve makaronlarında kullanılmaktadır.

Trafo, röle, anten, transformatör, radar parçaları, bağlantı parçaları, bobin, jeneratör gibi izolasyonlarda da tercih edilmektedir.

Yüksek gerilim izolatörlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Kapasitör ve transformatörler için hava geçirmez keçelerin yapımında kullanılmaktadır.

Yakıt hücreleri için elektrot yapımında kullanılmaktadır.

Yüksek frekans kabloları için bağlantı kutusu yapımında kullanılmaktadır.

Baskı devreleri için lamine levhalar yapımında kullanılmaktadır.

OKD Polimer Farkı

OKD Polimer olarak 2004 yılından itibaren verimliliğe dikkat ederek, kaliteden taviz vermeyerek ve kendimizi sürekli geliştirerek müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. ‘Kazan-kazan’ felsefesini ilke ediniyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini analiz ederek, ileri görüşlülükle en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz. Gelişen sektöre ve değişen çevreye hitap eden ürün ve iş modelleri geliştiriyoruz. Her zaman çevreci ürünler yapmaya özen gösteriyoruz ve yenilikçi olmaya dikkat ediyoruz. Dünya ve ülkemizle yakından ilgileniyor, ülkemizi güzel temsil etmeye çalışıyoruz.

Kendimizi geliştirmeye çalıştığımız alanlardan bir tanesi teflondur. Bu alanda, teflon çubuk konusunda kendimizi geliştiriyoruz. Ürünlerimizin kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Çevreci yani çevreye ve doğaya zarar vermeyen ürünler yapmaya dikkat ediyoruz. Dünya’daki ve vatanımızdaki ürünleri takip edip, inceliyoruz. Böylelikle kendimizi daha çok geliştirerek, müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.