Telefon konuşmalarının gizliliği, konuşmayı yapan şahısların kendini güvende ve rahat hissedebilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenden dolayı konuşma yaptığımız sırada bu konuşmanın gizli kalmasını isteyebiliriz ama bazı kişilerle yaptığımız konuşmalar öneminin korunması ve “sözde kalmaması” adına önemlidir.Böyle pozisyonlarda telefonlarından yaptıkları konuşmaları kayıt altına almak isteyenler için özel şekilde üretilmiş bir kılıf mevcut.

Just in Case” adlı bu telefon kılıfı, iPhone’lara özel olarak üretilmiş olan ve kayıt yapabilen bir telefon kılıfı. Kılıfın üzerinde yer alan butonlar, telefon konuşması yaptığınız sırada çabucak ve basitçe telefon konuşmanızı kayıt altına alabilmenizi sağlıyor. Bu kılıfta bulunan kayıt özelliği sayesinde arzuladığınız konuşmayı saklayabiliyor ve belkide sizin için birkaç sözden çok daha önemli olan şeyleri kaybetmiyorsunuz. Just in Case’in telefon konuşmalarını kaydedebilen bir kılıf olması onu şeklinün tek örneği yapıyor fakat telefon konuşmalarını kaydedebilen bir hayli uygulama da mevcut.

Bu bunun gibi programlar telefon konuşmalarını kaydedebiliyorlar ama telefonda yüklü olmaları nedeniyle siz telefon konuşmanızı yaparken bu uygulamaları açmakla uğraşıyorsunuz. Just in Case bu uygulamalara oranla çok daha pratik bir yapıya sahip. Yalnızca “kaydet-durdur” ve “geri sar” komutlarını kullanmanızı verici iki adet tuşa sahip olan kılıf, yanında 2 GB hafıza endüstrisina sahip microSD ile kullanıcılara sunuluyor (iPhone’un microSD ile uyumsuz olduğu düşünülmemiş).

Şu an Indiegogo’da bağış toplayan Just in Case, 25000 dolar amaca sahip ve şimdiden 2500 dolar toplamayı başarmış.

Kaynak: Gizmodo