Hibe ve destek programları her girişimci açısından son derece kritik konuları oluşturur. Özellikle de günümüzde, devlet desteği ya da özel kuruluşların destekleri sayesinde girişimciler kendilerine ait işletmeleri açabilirlerken, bu noktada pek çok farklı ve önemli çalışmalar da yapılabilmektedir. Çanakkale TKDK genelinde de söz konusu hibe ve destek programlarına sıklıkla başvurulmaktadır. Bu anlamda dileyen her girişimci uygun programlara ulaşabilirken, tarım ve kırsal alan girişimcileri ise daha çok TKDK çanakkale ve TKDK destekleri programlarından yarar sağlamaktadır.

tkdk-canakkale-tkdk-destekleri-ve-kosgeb-hibe

Çanakkale Hibe

Girişimciler açısından önem arz eden Çanakkale hibe programları hem başvuru aşamasında, hem de başvurunun ardından yaşanan hibe alımı aşamasında önemli süreçlere sahiptir. Özellikle de hibelerden tam manası ile yararlanmak için başvurunun nasıl ve ne şekilde yapılacağı da kritik bir önem taşır. İlgili kuruluşlardan alınan proje destekleri bu alandaki önemli uygulamaları da kapsamaktadır. Girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeleri noktasında tüm bu hibe programları beklenenden çok daha kritik görevler üstlenir.

Çanakkale Kosgeb

Hibe ve kredilerin alındığı kurum ve kuruluşlar da önemlidir. Özellikle de Çanakkale Kosgeb kuruluşu kendisine yapılan başvuruları inceleyip değerlendirdikten sonra girişimcilere yardımcı olmak için ilgili adımları atar. İster kişiler yeni iş kuruyor olsun, ister yeni teknolojiler ve geliştirmeler yapılıyor olsun her anlamda KOSGEB bünyesinde çok farklı ve ilgi çekici hibe ve kredi destekleri bulunabilir. Çanakkale ve çevresinde yer alan girişimciler, fikir sahipleri ya da işletme sahipleri de bu anlamda başvurularını hazırlayıp destek almak için bekleyebilirler.

Devlet Destekli Hibeler

Yeni fikirlerin, mevcut tesislerin ve teknolojilerin geliştirilmesi noktasında tüm hibe ve destekler değerlendirilmelidir. Devlet destekli tüm bu maddi yardımlar en nihayetinde girişimciler tarafından çok büyük iş alanlarına çevrilebilirler.

TKDK destekleri konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, inkagrup.com sitesini ziyaret edebilir ve INKA Grup ile iletişime geçebilirsiniz.