Özellikle bugün internetiniz yavaşlamış olabilir ve erişmek istediğiniz bazı sitelere erişememiş olabilirsiniz. Zaten gün içerisindeki şuradan erişebileceğiniz haberimizde de size bu durumu aktarmıştık. Peki internetteki bu sorunların sebebi ne?

Independent sitesinin yapmış olduğu habere göre, Türkiye’ye 14 Aralık’tan beri yoğun şekilde siber saldırı düzenleniyor. Ülkemizdeki internet sağlayıcılarına ve internet sitelerine gerçekleştirilen DDoS saldırılarından dolayı 14 Aralık’tan beri ülkemizdeki 400,000 internet sitesinde kısa süreli de olsa erişim problemi oluşmuş. Bu saldırıların tarihimizin en büyük siber saldırısı olduğu söyleniyor.

Bu saldırıların devamında ise bugün, internet sağlayıcıları çeşitli sorunlar yaşadı ve hatta bazı bankaların sistemleri de çöktü. Tüm bunların arkasında ise Anonymous olduğu ortaya çıktı. Dünyanın en ünlü hacker grubu olan Anonymous, bugün Türkiye’ye gerçekleştirilen siber saldırıları üstlendi.

İnternet sağlayıcılarına yapılan saldırılardan ve ülkemizde kısa süreliğine de olsa internetin yavaşlamasının sebebi de Anonymous gibi görünüyor. Yetkililerden konuyla ilgili resmi açıklama gelirse, haberimize ekleyeceğiz.

Servis sağlayıcıları ve RootDNS’leri durdurmak bu kadar kolay mı?