Jack Dorsey’in kalıcı CEO olmasının ardından Twitter’da önemli değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Yıllardır alıştığımız favori butonu bugün itibariyle yerini “beğen” butonuna bıraktı.

Yeni buton Twitter’da gri kalp şeklinde yer alıyor. Kullanıcılar bu butonu kullandıklarında ise kalp “kırmızı” oluyor. Hiçbir reklamı veya duyurusu yapılmadan gerçekleştirilen bu değişim, şimdilik sadece görünüş olarak birşeyleri değiştirmiş gibi görünüyor.

Twitter’da fav gitti, kalp geldi

Favori butonunun yerini alan beğeni butonun ikonu, tahmin edebileceğiniz gibi küçük, kırmızı bir kalp. Facebook ile rakip olmasına rağmen ilk kullanıma sunulduğu tarihlerden beri Facebook’ta yer alan beğeni butonunu, bu kadar benzer bir şekilde kendi sistemine katmaya karar vermiş olan Twitter, sosyal paylaşım sitesi kullanıcılarını birbirine daha çok yakınlaştırmak amacıyla bu yeniliği gerçekleştirmiş olabilir.

Tweet’lerin alt kısmında görünen “Favorilere Ekle” butonunun “Beğen” butonu ile değiştirilmesini içeren yenilik, aynı zamanda kullancıların profillerinde bulunan “Favoriler” kısmının da “Beğenilenler” olarak yeniden adlandırılmasını da sağladı.

Sosyal medya platformu Twitter favori yerine beğeni (Kalp) butonunun geldiğini attığı tweetle duyurdu.

You can say a lot with a heart. Introducing a new way to show how you feel on Twitter: https://t.co/WKBEmORXNW pic.twitter.com/G4ZGe0rDTP

— Twitter (@twitter) 3 Kasım 2015