İçerik strajesi için videolar çok önemli bir faktördür. Peki böyle önemli bir faktörü pazarlamanın sırrı nedir?

İnternette nerde başarılı olmak isterseniz isteyin içerik en önemli faktördür. Peki öncelikle bu içerik nasıl olmalı? Akıllı telefon sahiplerinin %75’i internet üzerinden video izlediği yapılan araştırmalarca gözler önünde. Peki böylesine ciddi bir rakam varken içeriğinizi bundan niye eksik tutasınız? Peki ya bu video içerik nasıl oluşturulmalı ve pazarlanmalı? İşte şimdi uzun uzun bahsedeceğim.

Öncelikle bir video içerik hazırlanmaya başlamadan önce firmalar üzerinde araştırma yapılması gerekir. Rakipler ve hedef kitle incelendikten sonra diğer önemli kısımlar da sırasıyla gelir. Kaliteli bir senaryo yazımı sonrasında aynı şekilde kaliteli bir video yapılması gerekir. Video da hazırlandıktan sonra geriye video pazarlama stratejisini oluşturmak ve işe koyulmak düşüyor. Böyle bir anda söylediğim zaman göze çok kolay gelse de bu saydıklarımın hepsi üzerine dikkat edilmesi gereken ve fazlasıyla zaman alabilen konular. Bir sektöre yeni bir girişimle atıldıysanız ve rakiplerizin incelemesini planladıysanız bile geriye birçok adım kalıyor.

Böylesine büyük bir pazarda nasıl başarılı bir çalışma yapılacağı ise akılda fazlasıyla soru oluşturabilir. Ben de bu konuları araştırırken bir video pazarlama ajansıyla karşı karşıya geldim. Ve aklıma bu konuda bir yazı yazıp öğrendiklerim kadarıyla video pazarlamanın inceliklerini size aktarmak istedim. Öncelikle bulduğum ajansın ismi Vimark.

Vimark, Türkiye’nin ilk video pazarlama ajansı olma özelliğini taşıyor. Alanında öncü birçok firmayı refaransları arasında barındıran Vimark’ın video pazarlamanın her alanına dair bir çözümü ayağı var. Videa, Vicreate, Visound, Viplay, Vipartners ve Vidigital olmak üzere 6 bölüme ayrılan bu birimler iki paragraf yukarıda da bahsettiğim üzere gerekli olan tüm faktörleri yapmak üzere en iyi şekilde çalışıyor. Kurumsal film ve tanıtım filmi çekimlerinin yanı sıra bir çok farklı kategoride de hizmet vermesiyle gerekli olan video pazarlaması en uygun şekilde yapılabiliyor. https://vimark.com.tr/ adresi üzerinde anlattıklarımdan çok daha fazlası var fakat bunları daha fazla öğrenmeden size anlatamam.

Ve ek olarak Vimark’ın içerik alanında ise videoya neden ihtiyaç duyulduğunu anlattıkları videoyu aşağıya bırakıyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!