Work Chat uygulaması, Facebook Messenger uygulamasının iş dünyasına özel tasarımıyla yeni bir alternatif olarak Android cihazlar için Google Play de kullanıma sunuldu.

Bu yeni anlık haberleşme uygulamasını kullanabilmek için şirketlerin resmi olarak Facebook’a başvuru talebinde bulunmaları gerekiyor. Eğer ki, şirketiniz çoktan Facebook’a başvurmuş ve uygulama kullanımına başlamışsa, şirketiniz tarafından Work Chat uygulamasına dahil edilmeniz yeterli. Work Chat uygulamasını, Messenger uygulamasının altyapısıyla çalıştığını da belirtelim. Work Chat kullanan şirketlerdeki tüm çalışanların listelenebildiği uygulamada, çalışanlar listesinden yeni bir sohbet başlatabiliyor veya daha önce açılmış grup sohbetlerine katılabiliyor.

300 ŞİRKET DENİYOR

Work Chat uygulaması üzerinde yoğunlaşabilecek sohbet kanallarına yönelikte tedbirlerin düşünüldüğü uygulamada, istediğiniz zaman ileti bildirimlerini sessize almanızda mümkün. Work Chat 300 şirket tarafından deneniyor Microsoft Send ve BBM gibi diğer iş dünyası için geliştirilmiş profesyonel mesajlaşma uygulamalarına kısa sürede rakip ve daha gelişmiş özellikleri içinde barındırarak alternatif olarak değerlendirilen Work Chat uygulamasının kısa bir sürede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanacağı düşünülüyor. Work Chat uygulaması, kullanıma sunulduğu Google Play üzerinde şimdilik 300 birbirinden farklı şirket kullanımıyla deneme sürecinde.Maarif Gazete