Geçtiğimiz gün Çin’de düzenlenen bir etkinlikle Redmi Note 3 ve Mi Pad 2’nin tanıtımlarını gerçekleştiren Xiaomi, Mi 5’e ilişkin ilk resmi bilgileri etkinlik esnasında aktardı. Etkinlik esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Xiaomi CEO’su Lei Jun Mi 5 için “beklemenize değer” ifadesini kullandı. Mi 5’in çok çok iyi bir telefon olacağını ifade eden Lei Jun, telefonun tasarım ve donanım özelliklerine ilişkin ise herhangi bir ipucu vermedi.  Jun ayrıca Xiaomi’nin ürün döngüsüne ilişkin de yeni detaylar aktardı. CEO’ya göre ürün döngüsü daha hızlandırılacak. Bu ifade Xiaomi’nin bir yıl içerisinde aynı seriden iki cihaz tanıtılacağı anlamına geliyor.

ilginizi çekebilir; Xiaomi Redmi Note 3 tanıtıldı!

Xiaomi Mi 5 beklemeye değer bir telefon olacak

Xiaomi Mi 4’ü geçen yıl yaz döneminde duyuran Xiaomi, Mi 5’i ürün döngüsü tamamlanmış olmasına rağmen hala duyurmadı. Kimi kaynaklara göre Snapdragon 810’daki ısınma sorunları Mi 5’in ertelenmesindeki bir numaralı etken. Xiaomi işlemcide yaşanan ısınma sorununu göze almak istemedi ve Mi 5 için kullanıcıları bir süre daha bekletme yolunu seçti.

 

İlginizi çekebilir; Intel işlemcili Xiaomi Mi Pad 2 artık resmi 

Xiaomi Mi 5’in tasarım ve teknik özellikleri gizemini korumaya devam etse de, kimi kaynaklar telefonad yer alacak bazı özellikleri bir süredir sıralıyor. 2016’da çıkış yapacak üst seviye akıllı telefonda Qualcomm’un yeni nesil dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisi kullanılacak. 5.1 ya da 5.2 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekranın yer verileceği telefona ayrıca 4GB RAM, parmak izi tarayıcısı, Android 6.0 Marsmallow işletim sistemi, metal kasa, 16MP arka kamera ve 8MP ön kamera eşlik edecek. 

Xiaomi CEO’su: Mi 5 beklemenize değecek