Yellow Pages, firmalara yerel arama ve benzeri konularda hizmet veren ve Türkiye’nin lider markası haline gelen bir online firma rehberidir.

Yellowpages Rehber Bot ile birlikte aradığınız konumda ve aradığınız firmayı kolay bir şekilde bulmanızı sağlayan bir Messenger botudur. Bu bot ile birlikte basit komutlarla hızlı bir şekilde aradığınızı bulabilirsiniz. Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda “BAŞLA” butonu ile birlikte uygulama artık size hizmet vermeye başlıyor.

İlk olarak aşağıda gördüğünüz şekilde size 3 seçenek sunuyor. Eğer firmanızı bu rehbere eklemek istiyorsanız “Firma Ekleyin” seçeneğini, yakınınızda bulunan bir firmayı aramak istiyorsanız “Firma Arayın” seçeneğini kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ek olarak “Bize Ulaşın” seçeneği ile Yellow Pages yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Eğer hızlı bir şekilde arama yapmak istiyorsanız konum göndererek hemen sonrasında da aradığınız firma kategorisini yazabilirsiniz. Uygulama hemen sonrasında size en yakın ilgili firmayı listeleyerek hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Yellowpages Rehber Bot’un firma eklemek isteyen işletme sahiplerinin ya da arama yapan kullanıcılarının konuşmalarını anlayabilmesi için konuşmaların belirli bir formatta olması gerekiyor. Örneğin hava durumunu soracak olursanız, Yellowpages Rehber Bot özür dileyerek sizi anlamadığını belirtiyor. Anlayabilmesi için önceden belirlenmiş bir soru seti içinden seçim yapmanızı istiyor. Sorularına yanlış cevap verirseniz, örneğin telefon numaranızı eksik girerseniz, sizi uyarıyor ve doğru formatta cevap vermenize yardımcı oluyor. Bu yönlendirmeler sayesinde, firma ekleme veya firma arama kullanımlarının başarıyla sonuçlanma oranı %85’in üzerinde.

Yellow Pages , Türkiye’nin en büyük online firma rehberidir. Yellow Pages veritabanı üzerinden, 630’dan fazla farklı kategori altında 850.000’den fazla firma yayınlanmaktadır. Yellow Pages firma rehberi, tüm büyük arama motorlarında endekslenmiştir. Yellow Pages, müşterilerimizin işyeri verilerini en hızlı ve doğru şekilde, Apple Haritalar, Bing Haritalar, Facebook, Foursquare, Google Haritalar, Google My Business, Yandex.Haritalar gibi stratejik platformlarda yayınlar ve yönetir.

Yellow Pages yaptığı bu yenilikler ile birlikte uzun bir süre daha sektördeki yerini koruyacak gibi duruyor. Bunun gibi daha başarılı uygulamalar da geliştirerek daha kaliteli sonuçlara daha alternatif bir şekilde ulaşılması da sağlanabilir. Kısacası Yellowpages Rehber Bot‘un biraz daha alternatif bir şekilde çalışması çok daha iyi olabilir fakat şimdilik alanındaki en iyi ve tek uygulama.